Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Grecja i Polska podpisały memorandum o współpracy w zakresie turystyki
Artur Lompart, ambasador RP w Atenach, spotkał się minister turystyki Grecji, Olgę Kefalogianni. Minister zwracała uwagę, że Polacy chętnie odwiedzają jej kraj, a teraz szczególnie ważne jest pozyskanie klientów o wyższych dochodach.

Kefalogianni uważa, że osobistości polskiej kultury, które odwiedzają lub mieszkają w Grecji, mogą być jej ambasadorami zachęcając innych Polaków do jej odwiedzenia.

Ambasador potwierdził rosnące zainteresowanie Polaków nie tylko ugruntowanymi kierunkami turystycznymi, ale też nowymi. Zauważył także, że wielu polskich emerytów decyduje się spędzić zimę w Grecji, wspomniał także o naszych rodakach, którzy inwestują w tamtejsze nieruchomości.

Strony omówiły potrzebę aktualizacji ram współpracy i podpisały w tej sprawie memorandum. Odnosi się ono do wspierania specjalnych form turystyki ze szczególnym uwzględnieniem turystyki ekologicznej, kulturowej, w tym religijnej i kulinarnej, a także edukacyjnej. Podróże o charakterze kulturalnym I edukacyjnym stwarzają podstawy do budowania stałych więzi między kierunkiem turystycznym a odwiedzającymi, uważa minister. MG

Źródło: Ministerstwo Turystyki Grecji
 

2023-08-23 06:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter