Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Bristol sprzedany Brytyjczykom

19,5 miliona euro kosztował brytyjską spółkę inwestycyjną budynek Bristolu w Warszawie. Orbis sprzedał hotel, którym nie zarządza od 1981 roku. Środki pozyskane dzięki transakcji zbycia tej nieruchomości Orbis planuje przeznaczyć na rozwój.

Nabywcą obiektu i prawa wieczystego użytkowania działki jest spółka Rosmarinum Investments, powiązana kapitałowo z Royal Starman Bristol sp. z o.o., aktualnym dzierżawcą nieruchomości. Negocjacje zakończone podpisaniem umowy były poprzedzone wyceną nieruchomości przez międzynarodowego doradcę. Kwestię sprzedaży komplikowała podpisana w 1990 roku i obowiązująca do 2020 roku umowa dzierżawy obiektu, pomiędzy jego właścicielem Orbis SA a dzierżawcą Royal Starman Bristol sp. z o.o., która zawierała zapisy niekorzystne z punktu widzenia dzisiejszych standardów dla tego typu umów. Dodatkowo stan techniczny budynku wymaga znacznych nakładów remontowych, szacowanych na 60–70 milionów złotych.
– Orbis uzyskał satysfakcjonującą cenę i uwolnił środki z niestrategicznej nieruchomości – komentuje Laurent Picheral, prezes Orbis SA. – Uzyskana kwota, czyli po obecnym kursie ponad 85 milionów złotych, posłuży nam do sfinansowania dalszego rozwoju Grupy Orbis, do przeprowadzenia rebrandingu 18 hoteli Ibis i Etap do nowych marek Ibis i Ibis Budget, a przede wszystkim budowanych pięciu hoteli w Warszawie, Krakowie i Łodzi, dających w sumie blisko 800 pokoi – dodaje.
Od początku roku, Orbis sfinalizował sprzedaż czterech innych obiektów. W przypadku hotelu Bristol analizy wykazały, że bardziej opłaca się sprzedać nieruchomość, niż pozostawić ją w umowie dzierżawy obowiązującej do 2020 r. MZ

2011-11-08 16:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter