Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Euro 2012, bez euforii w rezerwacjach

Ministerstwo Sportu i Turystyki przewiduje, że w trakcie Euro 2012 do Polski przyjedzie od 800 tys. do 1 mln kibiców, którzy będą chcieli skorzystać z polskiej bazy noclegowej. Szacuje się, że zostawią oni od 768 mln zł w portfelu polskich przedsiębiorców.

Biura zajmujące się przyjazdówką do Polski swojej finansowej przyszłości nie widzą w zbyt optymistycznych kolorach i sceptycznie podchodzą do przedstawianych prognoz. – Wyraźnie widać wpływ kryzysu ekonomicznego na poziom zainteresowania Euro 2012 – mówi Grzegorz Soszyński, prezes JAN-POL Incoming Tour Operator. – Dlatego mistrzostwa w piłce nożnej nie są głównym produktem, na którym będziemy budować naszą przyszłoroczną ofertę – dodaje.
Osłabionego zainteresowania mistrzostwami nie obawia się jednak Adam Giersz, były minister sportu i turystyki. – Kryzys ekonomiczny w Europie nie będzie mieć wpływu na sam turniej, trzeba pamiętać, że jest to impreza organizowana co 4 lata i nie traktuje się jej jak wyjazdu wakacyjnego – mówi. – Zła sytuacja gospodarcza może jednak przyczynić się do osłabienia efektu barcelońskiego – dodaje Adam Giersz. 
Sama organizacja Euro 2012 ma swoje mocne i słabe strony. Jednak wszyscy liczą, że zainwestowane miliardy złotych przyniosą owoce i dzięki przyszłorocznym mistrzostwom ruch turystyczny do Polski na pewno się ożywi. Widać wyraźną tendencję, która prognozuje, że przedsiębiorcy będą mogli zarabiać na turystach przez kolejne lata. 
Maria Kilijańska

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze WT nr 22/2011  (16-30 listopada 2011)

2011-11-24 16:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter