Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

W 2024 r. Kutna Hora podnosi stawkę podatku turystycznego 

W przyszłym roku wzrośnie wysokość podatku turystycznego pobieranego od turystów odwiedzających Kutną Horę w Czechach. Obecnie podatek pobierany od osób zatrzymujących się w kutnohorskich obiektach zakwaterowania wynosi 21 koron (równowartość ok. 4 zł). Od 2024 r. turyści zapłacą ponad dwa razy więcej – 50 koron (równowartość ok. 9 zł). To najwyższa możliwa stawka ustalona przez prawo. - Wpływy z poboru podatku władze miasta przeznaczą na sfinansowanie wybranych usług dla turystów, w tym sprzątanie przestrzeni publicznych – informuje Kristýna Šimonová z wydziału turystyki i stosunków zewnętrznych kutnohorskiego ratusza cytowana przez portal TTG.cz.

W pierwotnej wersji stawka podatku miała zostać podniesiona do 30 koron. Radni zdecydowali jednak o jej podniesieniu do maksymalnego poziomu z uwagi na wysokie koszty związane z obsługą turystów. Do tej pory do kasy miasta wpływało 1,9 mln koron z tytułu poboru daniny (równowartość ok. 340 tys. zł). Po podwyżce ma trafiać 2,7 mln koron (ponad 480 tys. zł).  

Kutna Hora dołączyła do miast pobierających najwyższą możliwą wysokość podatku turystycznego. Podobne stawki płacą turyści odwiedzający m.in. Pragę, Czeski Krumlov czy Karlowe Wary. MO, foto Pixabay.com

2023-11-20 14:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter