Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Kolejne lotnisko chwali się rekordowym majem. Tym razem to warszawski ChopinPonad 1,8 mln pasażerów odprawiło w maju Lotnisko Chopina w Warszawie. To kolejny miesiąc wzrostu i najlepszy maj w 90-letniej historii stołecznego portu. Dobrze rozpoczął się też czerwiec – wtedy do siatki weszły nowe kierunki – Rijad w Arabii Saudyjskiej i Oradea w Rumunii. Wkrótce pojawi się kolejny.

W maju z usług Lotniska Chopina skorzystało 1,84 mln pasażerów, czyli o 12 proc. więcej niż w rekordowym do tej pory maju 2019 roku, kiedy port obsłużył ponad 1,6 mln podróżnych. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku lotnisko zanotowało już ponad 7 mln osób.

- Początek sezonu Lato 2024 rozpoczynamy rekordami i kolejne miesiące potwierdzą ten trend. Najlepszym dniem był 12 maja, kiedy przez bramki stołecznego portu przeszło 66.129 pasażerów – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. - Nasza atrakcyjna siatka połączeń przyciąga, szczególnie w okresie wakacyjnym, coraz więcej podróżnych. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej odpowiednio dostosować lotnisko, by móc obsłużyć rosnący popyt – dodaje.

W pierwszych dniach czerwca PLL LOT zainaugurowały dwa nowe połączenia z Lotniska Chopina: do Rijadu oraz Oradei. Loty do stolicy Arabii Saudyjskiej są realizowane trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Rejsy do położonego w zachodniej części Rumunii miasta odbywać będą się cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty).

W najbliższym czasie w stołecznym porcie pojawi się nowy przewoźnik – Ethiopian Airlines, należący do sojuszu Star. Na pokładzie maszyn etiopskich linii lotniczych pasażerowie z Warszawy będą mogli polecieć do Addis Abeby. W sezonie Lato 2024 w siatce połączeń ze stołecznego portu znajdują się 123 kierunki.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. wśród najpopularniejszych kierunków regularnych wybieranych przez podróżujących z Lotniska Chopina znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Bruksela. W ruchu czarterowym pasażerowie najchętniej latali do takich kurortów jak: Antalya, Marsa Alam, Hurghada, Sharm El Sheikh i Fuerteventura. MG

2024-06-14 08:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter