Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Księgarnia WT | Podróże służbowe, jak oszczędnie podróżować w kryzysie

Autor: Barbara Dziedzic Głównymi tematami tej publikacji są sposoby optymalizacji kosztów podróży służbowych. Stosowanie zawartch w książce rad procentuje zmniejszeniem wydatków na podróże służbowe.

Kluczem do redukcji kosztów delegacji bez ograniczania ilości wyjazdów służbowych i ich standardów jest polityka podróży, czyli regulamin określający zasady odbywania podróży służbowych. Poradnik zawiera cenne rady dotyczące trworzenia polityki podróży, kryteria wyboru biura podróży specjalizującego sie w obsłudze firm, przykład audytu kosztów, informacje o nowoczesnych narzędziach płatniczych oraz dogłębną analizę możliwości redukcji kosztów poszczególnych usług turystycznych wchodzących w skład podrózy służbowych. 

Autor: Barbara Dziedzic
Format: A5 
Ilość stron: 83
Wydawnictwo: Portal Edukacyjny
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2009 

>> Zamów już dziś!

Psychologia czasu wolnego
Autor: Kazimierz Migdał 

Psychologia dla kierunku Rekreacja i turystyka, a szerzej psychologia czasu wolnego, jest przedmiotem nauczania na wielu uniwersytetach oraz innego typu uczelniach na catym świecie. W naszym kraju zainteresowanie psychologią czasu wolnego dopiero się rodzi. Na studiach wyższych, kształcących kadry dla obsługi ludzi w czasie wolnym, psychologia jest nauczana na poziomie propedeutycznym i wchodzi w skład minimum programowego jako przedmiot podstawowy.
Podręcznik zawiera wiedzę z zakresu minimum programowego poszerzoną o zagadnienia zachowań człowieka w czasie wolnym, a w szczególności z zakresu psychologii rekreacji i turystyki. Najwięcej miejsca poświęcono psychologii społecznej ze względu na jej szczególną rolę praktyczną w życiu codziennym, w tym przypadku w czasie wolnym. Książka może także być pomocna dla każdego, kogo interesuje problematyka zachowania człowieka w warunkach, kiedy jest wolny od zadań związanych z pracą zawodową oraz od innych obowiązków. Wiedza psychologiczna może być zatem użyteczna dla wszystkich uczestników czasu wolnego, zarówno zajmujących się zawodowo organizowaniem usług, jak i ludzi pragnących wykorzystać ten czas w sposób przyjemny i zdrowy oraz ogólnie korzystny. Wiedza uzyskana w badaniach psychologicznych powinna pomóc człowiekowi bardziej skutecznie i przewidywalnie sprawować kontrolę nad własnym zachowaniem, aby mógł efektywniej korzystać z dobrodziejstw czasu wolnego. 

Autor: Kazimierz Migdał
ISBN: 978-83-62644-09-4
Rok wydania: 2011
Oprawa: miękka
Format: 170 x 240
Liczba stron: 240

>> Zamów już dziś!
Zasady i organizacja żywienia w turystyce
Autor: Piotr Dominik

Niniejsze opracowanie stanowi kompendium wiedzy na temat żywienia różnego typu turystów. Może służyć studiującym na Wydziale Turystyki i Rekreacji oraz pełnić rolę źródła wiedzy z takich przedmiotów, jak: żywienie zbiorowe, organizacja usług gastronomicznych, gastronomia hotelowa, agroturystyka.
Treści zawarte w książce stanowią swoiste, eklektyczne podejście do tematu, wykraczają poza ramy tematyki żywieniowej, wiążą problematykę żywienia z organizacją w różnych typach turystyki.
Materiał zaprezentowany w książce dedykowany jest studentom, dla których interesujące są nie tylko skutki, ale również przyczyny sprawności turystów, ich dobrego samopoczucia i zadowolenia. Publikacja polecana jest również uczestnikom seminariów dyplomowych, dla których może stanowić materiał wyjściowy i inspirację przy pisaniu prac licencjackich czy magisterskich. Opracowanie może być przydatne również absolwentom WTiR, którzy podejmują się organizacji turystyki i planują żywienie turystów. 

Autor: Piotr Dominik
ISBN: 978-83-62644-06-3
Rok wydania: 2011
Oprawa: miękka
Format: 170 x 240
Liczba stron: 190 

>> Zamów już dziś!
2013-05-23 08:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter