Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Krym traci, Polska zyskuje

Biura podróży wycofują wycieczki na Krym, hotele i plaże świecą pustkami. Ukraińcy, którzy niegdyś odwiedzali półwysep, teraz mogą skorzystać z oferty polskich touroperatorów. 

Położony między Morzem Czarnym a Azowskim Krym zachwyca różnorodnością krajobrazu i architektury. Czarnomorskie plaże oraz Góry Krymskie z jaskiniami z roku na rok przyciągały coraz większą liczbę turystów. Każdego roku Krym odwiedzało 6 mln urlopowiczów, w tym ponad 150 tys. Polaków. – W ostatnich latach znacznie poprawiły się tam standard usług i warunki pobytu – podkreśla Dariusz Wojtal, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Biura podróży, m.in. Bezkresy, Czajka Travel, wręcz specjalizują się w wyjazdach w tym kierunku, inne, jak Rainbow Tours, poszerzyły swoją ofertę o tę pozycję. Jednak odkąd Krym ogłosił secesję, turyści z Ukrainy i innych zachodnich krajów bojkotują ten region. Powodem są chociażby trudności formalne – teraz na Krym można pojechać wyłącznie z wizą rosyjską, co oznacza także dodatkowe koszty (rosyjska wiza turystyczna kosztuje w Polsce 154 zł). (MS)

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych nr 10(16-31 maja 2014)

2014-05-30 16:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2014-06-15 11:00 polska

Zapraszam na polską stronę turystyczną na której znajdziesz wiele miejsc o których nie miałeś/aś nigdy pojęcia, polska może Cię zachwycić swym pięknem. Wejdź przekonaj się o tym na http://tanie-wypoczywanie.pl Pomóż nam rozporomować nasz informator turystyczny, powiedz o nim znajomym, udostępnij na facebook-u. Na naszym portalu również możesz się zarejestrować i zareklamować swój lokal do wynajęcia, to wszystko za darmo ;)

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter