Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


artykuł sponsorowany
Tour Salon już w lutym!

Już za chwilę w Poznaniu odbędzie się 27. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016 – wydarzenia podążającego ze zmianami zachodzącymi w branży i cieszącego się najdłuższym stażem wśród targów turystycznych w Polsce.

 

Targi  odbędą się w nowym terminie (12-14 lutego 2016), dzięki temu zwiedzający zapoznają się z najlepszymi ofertami wyjazdów, gotowymi katalogami, czy też nowymi produktami turystycznymi tuż przed okresem wyjazdów Wielkanocnych, na majówkę, czy też upragnione wakacje – lato 2016. W tym roku po raz pierwszy został utworzony tytuł Miasta Partnerskiego targów, którym został Poznań. Z kolei Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna po raz drugi przyjęła tytuł Partnera Organizacyjnego targów.

Jak zawsze TOUR SALON uzupełnią wartościowe wydarzenia merytoryczne. Ważnym wydarzeniem będzie międzynarodowa konferencja dot. turystyki rowerowej, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polską Organizacją Turystyczną. Jej uczestnicy poznają m.in. najlepsze przykłady rozwoju turystyki rowerowej z Czech i Hiszpanii. Dla agentów turystycznych i biur podróży dedykowane będą warsztaty dotyczące nowoczesnego zarządzania firmą, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. co zrobić, aby firma nie gubiła klientów oraz jak przygotować atrakcyjną witrynę sklepu przyciągającą potencjalnych kupujących. Nie tylko smakoszom, ale przede wszystkim firmom zajmującym się smakowitą dziedziną turystyki spodoba się 4. edycja Konferencji „Turystyka kulinarna – Polski HIT. Kolejna odsłona wydarzenia dedykowana będzie hotelarzom oraz restauratorom.

Również po raz drugi odbędzie się TOUR SALON Blog Meeting – spotkanie z blogerami podróżniczymi. Zarówno ze strony blogerów jak i firm oraz instytucji biorących udział w pierwszej edycji spotkania padły sugestie, że w temacie współpracy z blogerami potrzebna jest edukacja i zwiększenie świadomości w branży. Tradycyjnie organizatorzy zadbali o transport na targi dla klientów biznesowych. W piątek 12 lutego z Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi oraz Wrocławia wyjadą wyczarterowane autokary, które za symboliczną kwotę dowiozą uczestników prosto pod targowe hale.

Targi turystyczne TOUR SALON 2016 to również inspirujące trzy dni wydarzeń dla miłośników podróży bliskich i dalekich. W Strefie Pasji uczestnicy znajdą inspirujące propozycje wyjazdów wystawców z Polski i zagranicy. Zachęcamy wystawców do tworzenia z nami giełdy podróżniczej. Po raz kolejny odbędzie się Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”, który daje niepowtarzalną okazję zobaczenia regionów świata uchwyconych na fotografiach i wysłuchania historii z podróży z najdalszych krańców globu. W przyszłej edycji nie zabraknie znanych i lubianych miłośników turystyki. Na Scenie Kultury zespoły folklorystyczne, a także artyści zaproszeni przez samych wystawców zaprezentują zwyczaje i kulturę miejsc wartych odwiedzenia.

Po raz pierwszy na TOUR SALONIE dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji (POSiR) zaplanowano atrakcje dla dzieci i młodzieży i dorosłych. Będzie miejsce na sportowe atrakcje dla dzieci. Powstanie również Winter Active Run, czyli pierwszy w Polsce tor przeszkód imitujący warunki naturalne. Zwycięży ten, kto przejdzie przez rury, przeczołga się po piasku, czy pokona sztuczne sadzawki.

W piątek odbędzie się turniej szkół, w sobotę biegi przełajowe i zawody indywidualne, a w niedziele z okazji walentynek rywalizacje par. Dla osób, którzy lubią wspominać wakacje oglądając ładne zdjęcia organizatorzy proponują warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem. Fotograf National Geographic Polska podzieli się swoim doświadczeniem, podpowie jak najlepiej wykorzystać sprzęt, pogodę i miejsca, w których się znajdziemy.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się wydarzenia kolejnych trzech pasji, poza turystyką, czyli targi Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE, Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Tour Salon tradycyjnie będzie miejscem rozmów biznesowych, wymiany wiedzy oraz źródłem podróżniczych inspiracji.

2016-01-12 13:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter