Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


pobierz bezpłatnie
Liderzy Rankingu Szkół Wyższych nie obniżają poprzeczki

Tegoroczny ranking uczelni kształcących na kierunkach turystycznych, przygotowany przez redakcję "Wiadomości Turystycznych", pokazał, że placówki, które konsekwentnie dbają o jakość kształcenia, osiągają najlepsze wyniki. Najlepszym nie przeszkadzają zmieniające się warunki kształcenia ani słabsze zainteresowanie kandydatów. 


Liderzy z zeszłego roku także w tym zostali przez Kapitułę konkursu ocenieni wysoko. Największa zmiana pojawiła się w grupie uczelni o profilu mieszanym (praktycznym i ogólnoakademickim), w której, obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Akademia Wychowania Fizycznego z Poznania.

W grupie szkół wyższych z kierunkami turystycznymi o charakterze praktycznym najwyższą notę otrzymała Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych z Warszawy, drugie miejsce przypadło Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej, trzecie Wyższej Szkole Gospodarki z Bydgoszczy.

Wśród uczelni kształcących w zakresie ogólnoakademickim na podium znaleźli się kolejno Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa i Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa, przy profilu mieszanym najlepsza okazała się Akademia Wychowania Fizycznego z Poznania, następne miejsca przypadły Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji z Warszawy oraz Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.

Kapituła brała pod uwagę nie tylko ofertę kształcenia, ale także możliwości rozwijania na poszczególnych uczelniach kariery naukowej. W końcu od jakości wykładowców zależą w dużej mierze standardy nauczania. Po raz pierwszy zeszyty naukowe, wydawane przez część szkół wyższych, były oceniane według oficjalnej punktacji przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i właśnie ten fakt zaważył na ostatecznych wynikach Rankingu.

Ranking Szkół Wyższych, organizowany przez „Wiadomości Turystyczne” opiera się na ankietach nadesłanych przez uczelnie kształcące na kierunkach związanych z turystyką.

Już w zeszłym roku Kapituła wydzieliła dwie kategorie w zależności od profilu kształcenia zadeklarowanego przez poszczególne szkoły wyższe: osobna dla kierunków o profilu ogólnoakademickim oraz praktycznym. W tym roku dodaliśmy jeszcze jedną kategorię, dla szkół, które kształcą na kierunkach turystycznych zarówno w profilu praktycznym, jak i ogólnoakademickim. Każda uczelnia otrzymała trzy ankiety i sama decydowała o wyborze kategorii odpowiadającej jej profilowi kształcenia.

 

Pobierz bezpłatne wydanie specjalne Szkoły Wyższe – Ranking 2017

2017-05-04 10:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
»  2-4» 2-4.06.2017 – TARGI 
VIII Lubelskie Targi Turystyczne, Lublin, organizator: Lubelska Regionalna Organizacja Turystycznawww.lrot.pl

»
10.06.2017 – EVENT
Industriada - święto Szlaku Zabytków Techniki,
Śląsk, organizator: Szlak Zabytków Techniki, www.industriada.pl
» 11.06.2017 – FESTIWAL
Festiwal Śląskie Smaki,
Koszęcin, organizator: Sląska Organizacja Turystyczna, Zespół Tańca i Pieśni Śląsk, www.slaskiesmaki.pl

Sylwetka

»» Magdalelna Wandor, właścicielka biura Marti Travel »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter