Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Upadły airberlin nadal lata

airberlin został postawiony w stan upadłości. Na razie kontynuuje działalność operacyjną i szuka inwestora. Częścią udziałów zainteresowana jest Lufthansa.airberlin złożył wniosek o niewypłacalność w sądzie w Berlinie-Charlottenburgu. Proces upadłościowy ma być prowadzony pod nadzorem własnym, co oznacza próbę uchronienia firmy przed likwidacją. Celem jest przeprowadzenie restrukturyzacji i pozyskanie inwestora. Przedsiębiorstwo wspiera w wysiłkach rząd Niemiec, który przyznał mu kredyt pomostowy, dzięki czemu wszystkie loty realizowane przez airberlin i NIKI odbywają się zgodnie z planem. Ważność zachowują też rozkłady lotów i wykupione bilety. Klienci mogą nadal rezerwować przeloty.

Obecnie trwają rozmowy z Lufthansą i innymi partnerami na temat sprzedaży części udziałów airberlin, i według informacji przekazanych przez spółkę, są na zaawansowanym poziomie. – Pracujemy ciężko, by wypracować najlepszy scenariusz dla firmy, klientów i naszych pracowników – mówi Thomas Winkelmann, prezes airberlin.

Powodem złożenia wniosku upadłościowego była decyzja Etihad o zaprzestaniu udzielania wsparcia finansowego przewoźnikowi. Niemiecka Agencja Prasowa dowiedziała się od osób związanych z firmą, że Etihad nie przelał kolejnej transzy kredytowej w wysokości 50 mln euro. Pieniądze te miały być częścią większej pożyczki, w wysokości 350 mln euro, którą przewoźnik z Abu Zabi zgodził się udzielić firmie pod koniec kwietnia tego roku, informuje portal Biz Travel.

airberlin od wielu lat przynosi straty i od dawna jest zadłużony. Działalność operacyjna mogła być prowadzona tylko dzięki dofinansowaniu przez Etihad w wysokości ponad miliarda euro. Arabski przewoźnik posiada 29,2 proc. udziałów w airberlin. Wcześniej linia z Abu Zabi przestała wspierać Allitalię, która również złożyła wniosek upadłościowy. MG

2017-08-16 11:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 1-6.11.2017 – WORKSHOP
XIV Polsko–Rosyjskie Forum Turystyczne „ETO POLSZA!” ,
Wierchomla, organizator: POT, ZOPOT w Moskwie, MOT, www.pot.gov.pl
»  4-5.11.2017 – TARGI 
Snow Expo 2017, PGE Narodowy, Warszawa, organizator: Snow Expo, www.snowexpo.pl

»
6-8.11.2017 – TARGI
WTM World Travel Market,
Londyn, Wielka Brytania, organizator: Reed Exhibitions, london.wtm.com
Sylwetka

»» Maciej Dudziak, właściciel biura Happy Ways »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter