Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PRAWO

Ustawa wprowadzająca bon turystyczny przegłosowana przez sejm


Bony turystyczne w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia otrzyma niemal 2,5 mln rodzin. Świadczenia mogą być wprowadzone nawet pod koniec lipca. 

19 czerwca sejm większością głosów sejm przyjął ustawę powołującą polski bon turystyczny. Świadczenie o wartości 500 zł ma być przyznawane na podobnej zasadzie co świadczenia w ramach programu "500+". Przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia i jako dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Przy pomocy bonu będzie można opłacić imprezy turystyczne, ale i pojedyncze usługi (np. noclegowe) realizowane na terenie kraju. Bon będzie można wykorzystać do marca 2022 r. Ma mieć formę elektroniczną. Aby z niego skorzystać konieczna będzie rejestracja na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Listę podmiotów u których zrealizować będzie bon prowadzić będzie (i weryfikować) Polska Organizacja Turystyczna.

Szacuje się, że z bonu skorzysta prawie 2,5 mln rodzin, czyli ponad 6 mln dzieci.

Uchwalona przez sejm ustawa zostanie teraz zaopiniowana przez senat. Jeśli ten głosi poprawki, projekt wróci do sejmu. Po ich przyjęciu przez tę izbę projekt będzie mógł zyskać podpis prezydenta. MO, foto b2-biznes.pl.

2020-06-22 07:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter