Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020

Czesi mają swoje bony turystyczne
 

Władze Czeskiej Republiki wprowadziły w początkach czerwca do porządku prawnego bony turystyczne. Będzie z nich można skorzystać już w początkach lipca. Dofinansowanie do wypoczynku w wysokości maks. 4000 koron (równowartość ok. 670 zł) przyznawane będzie osobom pełnoletnim, płatnikom składek na ubepieczenie zdrowotne, którzy planują wypocząć w udrowiskach (ten segment w największym stopniu odczuł odpływ turystów). 



 Otrzyma je każdy uprawniony, który zdecyduje się spędzić tam minimum 6 nocy i skorzystać z co najmniej 5 zabiegów. Wypoczynek z dofinansowaniem będzie możliwy do końca tego roku, choć jak mówi Klára Dostálová, minister rozwoju regionalnego, niewykluczone, że będzie z nich można skorzystać również wiosną 2021 r. W budżecie państwa zabezpieczono na ten cel miliard koron, które miałyby wystarczyć na sfinansowanie ok. 250 tys. - 300 tys. bonów.

W pierwotnej wersji bon miał być wykorzystany na jakikolwiek typ wyjazdu i opiewał na kwotę 10 tys. koron (ok. 1660 zł), z czego 4 tys. płaciłoby państwo, a pozostałe 6 tys. po połowie - pracodawcy i pracownicy. Wycofano się z tego pomysłu po tym jak oprotestowali go pracodawcy obawiający się nakładania na nich w trudnym - również finansowo - czasie dodatkowych zobowiązań.

Być może nie będzie to jedyna forma tego typu wsparcia. Premier Andrej Babiš poinformował, że prowadzone są rozmowy na temat dopłacania turystom do pokoi w obiektach noclegowych. Według wstępnych planów dofinansowanie miałoby wynosić 200 - 400 koron, w zależności od standardu pokoju. MO

2020-06-24 15:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»



» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter