Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON ZIMOWY 2020/2021
Czy start sezonu narciarskiego w Polsce zostanie przesunięty
 

Planowany na grudzień start sezonu narciarskiego w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF, sytuacja epidemiczna w kraju musiałaby się znacząco poprawić, by rząd zgodził się na uruchomienie stacji narciarskich w grudniu.


Wielkimi krokami zbliża się grudzień, miesiąc w którym funkcjonowanie rozpoczynają stacje narciarskie i rozpoczyna sezon zimowy. Okazuje się, że jego start może być przesunięty w czasie. Jak dowiedzieli się dziennikarze radia RMF, datę rozpoczęcia sezonu narciarskiego rząd uzależnia od sytuacji epidemicznej w kraju, ściślej spadku dziennej liczby zachorowań. Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy stacji, liczba ta musiałaby się utrzymywać na poziomie poniżej 10 tys. dziennie, inaczej „nie ma mowy, by stoki narciarskie były czynne” (póki co utrzymuje się na poziomie ok. 20 tys. dziennie).

Sytuacja w miejscowościach uzależnionych od tuystyki narciarskiej już jest trudna. W początkach listopada zamknięto obiekty noclegowe (dla turystów wypoczynkowych). Mają pozostać zamknięte przynajmniej do 29 listopada.  Brak jasności co do tego kiedy turyści będą mogli rezerwować noclegi w hotelach czy pensjonatach powoduje, że wstrzymują się z decyzjami o planowaniu zimowego wypoczynku. MO, foto klepki.wisla.pl

2020-11-19 16:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter