Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA W KRYZYSIE

Turystyka skarży Skarb Państwa

Przedsiębiorcy należący do Turystycznej Organizacji Otwartej złożyli pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa. Domagają się przesądzenia odpowiedzialności odszkodowawczej za szkody, które powstały przez nielegalne działania, jakie podjęli Minister Zdrowia i Rada Ministrów w związku z epidemią koronawirusa.

Jak argumentuje kancelaria Dubois, która reprezentuje kilkudziesięciu przedsiębiorców turystycznych, rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, co byłoby podstawą do uzyskania odszkodowań. Zakazy prowadzenia działalności były wprowadzane rozporządzeniami.

TOO już w czerwcu wystąpiła do Skarbu Państwa z wezwaniem do zapłaty odszkodowania w imieniu 84 przedsiębiorców. Wówczas domagała się ok. 141 mln zł. Co prawda zapowiadała, że jeśli w ciągu 14 dni nie otrzyma odpowiedzi, wystąpi z pozwem zbiorowym, ale odłożyła ten zamiar w czasie. Wcześniej chciała negocjować, także przy wsparciu Rzecznika MSP. Ponieważ nie udało się podjąć rozmów, zdecydowała się na pozew zbiorowy. Wśród pozywających znaleźli się agenci, biura podróży, przewoźnicy okazjonalni, gestorzy bazy noclegowej oraz piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. MG

2021-01-08 07:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Krzysztof Matys, właściciel autorskiego biura podróży Krzysztof Matys Travel.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter