Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS
Toruń prosi o finansowe wsparcie dla branży turystycznej
 

Niedawna zapowiedź władz o wsparciu finansowym samorządów poszkodowanych w wyniku pandemii (głównie z południa kraju) odbiła się szerokim echem wśród samorządowców. Toruń jest kolejnym miastem, które w oficjalnym liście do premiera Mateusza Morawieckiego apeluje o zweryfikowanie planów pomocowych.

   

Jak napisał prezydent Torunia, Michał Zaleski, - straty toruńskich przedsiębiorców i usługodawców w branży turystycznej są dziś ogromne. Część z nich, z przyczyn ekonomicznych, została zmuszona do ograniczenia prowadzonej działalności. Pokładam jednak nadzieję, że w najbliższym czasie turystyka w Toruniu, regionie oraz kraju i Europie zacznie się odradzać.

Prezydent zaapelował o poszerzenie listy samorządów, które uzyskają wsparcie. – (…) proszę o objęcie zapowiadanym wsparciem finansowym Rządu RP podmiotów gospodarczych działających w sektorze turystycznym, także w naszym mieście. Miasto Toruń, z uwagi na swój turystyczny charakter, szczególnie dotkliwie odczuwa skutki wprowadzonych ograniczeń wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa. MO, foto torun.pl

2021-01-08 12:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Krzysztof Matys, właściciel autorskiego biura podróży Krzysztof Matys Travel.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter