Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Austriacy robią dobrą minę do złej gry

Europa Centralna nie wierzy, że 2010 rok będzie lepszy dla turystyki. Organizatorom targów turystycznych ACTB nie wypadło narzekać na kondycję rynku. Jednak cała reszta uczestników bez oporów stwierdzała: środkowoeuropejska branża nie ma się dobrze.

Wchodzimy w nowy rok z optymistycznym nastawieniem – zapewniała gorąco Petra Stolba, dyrektor Austriackiej Narodowej Organizacji Turystycznej. Jednak statystyki były dla gospodarzy imprezy nieubłagane. Prawie 2-procentowy spadek natężenia ruchu turystycznego w Austrii nie wygląda dobrze w porównaniu z rokiem 2008, kiedy zanotowano 4,3-procentowy wzrost przyjazdów turystów zagranicznych.

Powodów do radości nie mieli przedstawiciele krajów Europy Centralnej. Zgodnie przyznali, że rok 2010 nie będzie dla turystyki lepszy od poprzedniego.
– Targi ACTB to dla nas dobra okazja, aby zaprezentować się przed szerszą publicznością – stwierdził Martin Plachý. – Coraz trudniej jest nam działać w pojedynkę, tym bardziej że w ubiegłym roku odnotowaliśmy ponad 2-procentowy spadek zainteresowania turystów naszym krajem. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku i możemy tylko pozazdrościć Austrii optymizmu.

Z kolei szef promocji Słoweńskiej Informacji Turystycznej Bojan Meden uznał, że optymistyczna wizja jest zawsze przydatna, ale należy zachować odpowiedni umiar w sądach na temat obecnej sytuacji sektora turystycznego Europy Centralnej.
– My również mamy 2-procentowy spadek, wyjątkiem były święta Bożego Narodzenia – stwierdził Bojan Meden. – Sytuacja nie jest do pozazdroszczenia, dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby to zmienić.

Najbardziej odczuwalny kryzys w turystyce przyjazdowej odczuły Węgry z ujemnym wynikiem 8 proc. Miklós Kovács z ministerstwa samorządu lokalnego na Węgrzech oznajmił, że winę za to ponoszą kryzys, wahania walutowe i brak odpowiedniej promocji Republiki Węgierskiej. ORR


24-26 stycznia, targi ACTB, Wiedeń

2010-02-16 14:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter