Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Świat turystyki obecny na TT Warsaw

(promocja) Oferty turystyczne z całego świata, spotkania ze znanymi podróżnikami oraz liczne pokazy, i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami czekają na warszawiaków w dniach 24 i 25 września br. podczas XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2010 organizowanych w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C.

Zwiedzający będą mogli poznać wszechstronne oferty turystyczne prezentowane przez 774 wystawców z 61 krajów z całego świata. Wśród nich znajdą się kompleksowe propozycje zagranicznych oraz krajowych wyjazdów, wycieczek, hoteli, uzdrowisk, ośrodków narciarskich czy SPA. Przedstawione zostaną różnorodne atrakcje turystyczne w tym kulinarne, kulturalne, przyrodnicze, a także oferty aktywnego wypoczynku. Na 33 stoiskach narodowych swoje walory turystyczne będą prezentowały kraje z różnych części globu. W targach wezmą również udział przedstawiciele najważniejszych organizacji i instytucji turystycznych w Polsce. Targi TT Warsaw rozpoczną się w czwartek 23 września br., jednak pierwszy dzień będzie zarezerwowany wyłącznie dla branży turystycznej.

- Targi TT Warsaw są najważniejszym i największym międzynarodowym wydarzeniem branży turystycznej w Polsce. W tym roku będziemy gościć rekordową liczbę wystawców, którzy przygotowali na nasze targi najbardziej aktualne oferty wyjazdów i pobytów turystycznych. Wszechstronne i różnorodne propozycje powinny usatysfakcjonować każdego, kto szuka inspiracji na atrakcyjny wyjazd, zarówno w kraju, jak i za granicą. Targi pozwolą na porównywanie ofert dostępnych na rynku turystycznym, nawiązywania kontaktów i poznania nowości w branży. Przy okazji tego wydarzenia promują się również polskie atrakcje turystyczne zarówno te znane, jak i te, które czekają jeszcze na wykorzystanie ich potencjału w świecie turystyki. Targi są niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich interesujących się podróżowaniem i turystyką, takich osób z pewnością jest bardzo wiele wśród mieszkańców Warszawy i okolic, których serdecznie zapraszam do odwiedzenia TT Warsaw – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Miłośnicy sportów zimowych będą mieli okazję do poznania licznych ofert polskich i zagranicznych ośrodków narciarskich przed zbliżającym się sezonem. Szeroką ofertę alpejskich regionów przedstawi m.in. Austria. Atrakcją zimową targów będą m.in. zawody narciarskie polskich dziennikarzy na słowackim narciarskim symulatorze „SLOVAKIA SKI CUP” organizowane w drugim dniu targów. Udział w zawodach wezmą polscy dziennikarze turystyczni, fani białego szaleństwa, którzy pokażą swoje umiejętności na specjalnie zbudowanym stoku. Na stoisku narodowym Słowacji, kraju partnerskiego tegorocznej edycji TT Warsaw, będzie można skosztować m.in. specjałów narodowej kuchni pierogów z bryndzą i ciast, degustować słowackie trunki, zagrać w mini hokeja, obejrzeć występy folklorystycznego zespołu oraz wziąć udział w konkursach nt. Słowacji. Z kolei na stoisku narodowym Norwegii zwiedzający dowiedzą się m.in. co warto zobaczyć nad fiordami i gdzie znajdują się najlepsze miejsca noclegowe w Oslo. Będą mogli także poznać ofertę wyjątkowego safari wielorybniczego firmy Whale Safari Andenes oraz ciekawe propozycje firmy Gunnar Guide - organizatora wycieczek w blasku zorzy polarnej i biesiad Saamów (Lapończyków). Ponadto na norweskim stoisku będzie można wygrać wyjątkową nagrodę: 5-dniowy Mini Rejs do Kopenhagi i Oslo. Uwagę osób interesujących się Francją powinna zwrócić prezentowana po raz pierwszy polska edycja mapy Szlaki Wina we Francji, w której przedstawiono 17 regionów winnych. Oferta łączy francuską tradycję wina i sztuki z zabawą oraz odkrywaniem pasjonujących zakątków. Na targach prezentować się będzie coraz bardziej popularna wśród polskich turystów Madera, wyspa wiecznej wiosny i zieleni. Swoje atuty przedstawi także portugalski region Algarve, słynący z pięknych plaż, doskonałych warunków do wypoczynku i świetnie przygotowanych pól golfowych. Promujące się linie lotnicze TAP Portugal, które uruchomiły w ubiegłym roku połączenie między Warszawą a Lizboną, w ostatnim dniu targów rozlosują bilety lotnicze. Do uprawiania golfa będzie namawiała na swoim stoisku Dominikana wraz z 30 luksusowymi polami. Tam również znajdą zwiedzający oferty masaży według technik z całego świata, spływów pontonem, jazdy terenowej i kiteboardingu. Natomiast ambasada Syrii będzie zachęcała do zwiedzania intrygujących i egzotycznych miast oraz poznania ofert dziewięciu zaproszonych touroperatorów organizujących wyjazdy do takich miejsc jak Halab, Homs, Bosra, Maalula czy Sveda. Na stoisku będzie można także skosztować oryginalnej arabskiej gorzkiej kawy i herbaty, spróbować arabskich przekąsek i otrzymać regionalny upominek.

Na TT Warsaw nie zabraknie również rodzimych wystawców zachwalających walory polskiej turystyki. Polska Organizacja Turystyczna przedstawi najlepsze krajowe produkty turystyczne w nowoczesnej multimedialnej formule animowanej lub filmowej bądź w opcji do posłuchania przez słuchawki. Pokazy będą realizowane w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. Szczególnie promowane będą Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Kanał Augustowski – Szlak Papieski. Z kolei Toruń będzie prezentował nowość – motoarenę, najnowocześniejszy stadion żużlowy na świecie. Poza tym będzie zapraszał do spróbowania regionalnych przysmaków, a wśród nich tradycyjnych wypieków z Żywego Muzeum Piernika. Na stoisku pojawią się również rycerze z Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Warszawa w 200. rocznicę urodzin F. Chopina przygotowała stoisko poświęcone kompozytorowi, na którym odbędą się m.in. konkursy wiedzy o Warszawie, w tym Warszawie Chopina. Wśród nagród znajdą się m.in. zaproszenia do teatru lub na koncert, przejazd dwupoziomowym autokarem, albumy i gadżety warszawskie. Nietypowa oferta została przygotowana także przez Adventure Warsaw, która poleca wycieczki po nieznanych zakątkach stolicy w oryginalnych Nysach 522 z reliktami PRL’u w tle. Szklarska Poręba, Miasto Ducha Gór również przygotowała liczne atrakcje do wygrania m. in. pobyt w jednym z górskich pensjonatów, ski-pas dla 2 osób na kompleks Ski Areny Szrenica, a także możliwość bezpłatnego wypożyczenia 2 kompletów biegówek firmy SALOMON. Spośród polskich regionów najsilniej zaprezentuje się na targach Mazowsze, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie i Małopolskie. Ostatniego dnia targów, w sobotę 25 września, odbędą się również spotkania ze znanymi globtrotterami, m.in. Markiem Kamińskim, Martą Sziłajtis-Obiegło i Maciejem Czaplińskim.

W trakcie najbliższej edycji targów zorganizowana zostanie akcja fotografowania TT Warsaw. Osoby, które zrobią zdjęcia z targów, mogą je przesłać na adres fotkattwarsaw@mttargi.pl i wezmą tym samym udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Na autorów najciekawszych zdjęć czeka 5 bonów po 1000 zł i dwa po 900 do wykorzystania w Biurze Podróży Triada.

Cena za dwudniowy karnet dla klientów indywidualnych wynosi 15 zł, koszt pojedynczego biletu na 24 września to 12 zł, a na 25 września - 5zł. Przedstawiciele branży turystycznej będą mogli zwiedzać TT Warsaw już od 23 września – jednak pierwszy dzień targów jest zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli branży.


XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich. Aby jeszcze ułatwić dojazd zwiedzającym zorganizowane zostaną również bezpłatne autobusy z dwóch miejsc z centrum Warszawy spod Pałacu Kultury i Nauki oraz spod stacji metra Politechnika.

więcej czytaj: www.ttwarsaw.pl

2010-09-20 16:48:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter