Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATORZY

TUI dalej wyprzedaje się z hoteliGrupa TUI uszczupla swoje hotelowe zasoby. Koncern ogłosił, że spółka joint-venture Grupotel, którą prowadzi w rodziną Ramis z Hiszpanii przejęła 100 proc. udziałów w firmie Nordotel SA. Do tej pory ta ostania w całości należała do TUI.

Nordotel zarządza hotelami i mniejszymi aparthotelami sprzedawanymi głównie na rynku skandynawskim. Po zakończeniu transakcji Grupotel będzie zawiadywał 11 obiektami. Wszystkie znajdują się w ofercie TUI, a przychody, jakie generują, będą wchodzić w bilans koncernu.

Grupa TUI tym samym zmniejsza swoje udziały w hotelach – co prawda nadal chce mieć wpływ na ich zarządzanie, będzie je włączać do swojej oferty, ale nie jest zainteresowana byciem współwłaścicielem gruntów i budynków.

Wspomnianych 11 obiektów ma częściowo działać pod marką TUI Blue, którą firma chce mocno rozwijać. Po raz pierwszy w ofercie Grupotela znajdą się obiekty na Gran Canarii i Lanzarote. W sumie firma zarządzać ma 46 hotelami, które łącznie dysponują ponad 19,5 tys. łóżek na Balearach, Kanarach i w lądowej części Hiszpanii. MG

2021-10-11 07:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter