Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Polski paszport w gronie najsilniejszych na świecie

Ukazała się kolejna edycja rankingu Henley Passport Index, która pokazuje, paszporty z jakich państw są najsilniejsze. Wyznacznikiem jest liczba krajów, do których można na ich podstawie wjechać bez konieczności posiadania wizy.

Polska znalazła się na ósmym miejscu w tegorocznym zestawieniu – nasz paszport daje nam dostęp do 183 państw na świecie. Pozycję tę dzielimy ex aequo z Węgrami.

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazły się Japonia i Singapur – ich obywatele mogą wjechać bez spełniania dodatkowych wymogów do 192 krajów. Pozycja druga należy do Niemiec i Korei Południowej (190 państw), trzecia do Finlandii, Włoch, Luksemburga i Hiszpanii (189), czwarta do Austrii, Danii, Francji, Niderlandów i Szwecji (188), a piąta do Irlandii i Portugalii (187). W pierwszej dziesiątce znalazły się także Belgia, Nowa Zelandia, Norwegia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone (pozycja szósta), Australia, Kanada, Czechy, Grecja, Malta (pozycja siódma), Litwa i Słowacja (miejsce dziewiąte) oraz Estonia, Łotwa i Słowenia (miejsce dziesiąte). MG

2022-01-13 07:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter