Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LINIE LOTNICZE

Tanie linie do tradycyjnych: Oddajcie sloty, jeśli nie możecie ich wykorzystaćWedług prezesa Grupy Lufthansa obowiązek wykorzystywania slotów w 80 proc. spowoduje, że przewoźnicy należący do koncernu będą musieli wykonać nawet 18 tys. pustych lotów. Szefowie tanich linii lotniczych – najpierw Ryanaira, a ostatnio Wizz Aira chętnie je przejmą.

Josef Varadi, prezes Wizz Aira, mówi w rozmowie z Reutersem, że tradycyjni przewoźnicy powinni przestać blokować dostęp do slotów innym liniom lotniczym, jeśli sami nie są w stanie ich wykorzystać.

Na początku pandemii Unia Europejska czasowo zniosła obowiązek wylatania co najmniej 80 proc. liczby zaplanowanych startów i lądowań na poszczególnych lotniskach, by móc utrzymać prawo do korzystania z przyznanych slotów. Teraz zasady wracają do tych sprzed wybuchu kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

Josef Varadi to już drugi szef taniej linii lotniczej, który chętnie przejąłby sloty na wybranych trasach od swoich konkurentów. Wcześniej taką deklarację składał Michael O’Leary z Ryanaira. MG

2022-01-17 08:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter