Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


INWESTYCJE

Lotnisko w Katowicach wie, jak obniżyć temperaturę

W Pyrzowicach realizowany będzie ekologiczny projekt, który pomoże obniżyć odczuwalną temperaturę przed terminalami. Zwiększy też bezpieczeństwo infrastruktury terminalowej w przypadku nawalnych deszczy.

Chodzi o projekt Life Archiclima, w ramach którego na płycie parkingu przed terminalami pasażerskimi powstaną łąki kwietne, ogrody, deszczowe, pergole nad chodnikami, zielone przystanki i zielone ściany na fasadzie terminali. Wykorzystane zostaną rośliny, które od wielu lat występują na terenie lotniska, i które są przystosowane do panujących tam warunków klimatycznych. Mowa o takich gatunkach jak krwawnik pospolity, skrzyp zimowy, trześlica modra, śmiałek darniowy, czy też dąbrówka rozłogowa.

Do 2024 roku powierzchnia zieleni na głównym parkingu wzrośnie z 800 m kw. do ok. 3 tysięcy m kw. Nowa roślinność będzie nawadniana za pomocą systemu wykorzystującego deszczówkę.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia i liderem projektu jest spółka Investeko S.A, będzie ono współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz zasobów Unii Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE. MG

2022-06-08 08:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter