Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Niestandardowe kierunki studiów turystycznych u sąsiada

Wyższa Szkoła Zawodowa Worms (Fachhochschule Worms) w Niemczech jako jedyna w Europie posiada w swojej ofercie studia MBA z zakresu zarządzania w turystyce.

Studia Master of Business Administration (MBA) pojawiły się w ofercie programowej szkoły już w semestrze letnim w 2010 r. Skierowane są one do profesjonalistów z branży turystycznej i kierunków pokrewnych, trwają cztery semestry i kończą się dyplomem oraz tytułem MBA. Absolwenci przygotowani są do objęcia najwyższych stanowisk menadżerskich w przemyśle turystycznym, a to dzięki programowi, który został skonstruowany tak, by pomóc studentom rozwinąć kompetencje handlowe i organizacyjne, nauczyć odpowiedniego komunikowania się oraz pogłębienia innych umiejętności związanych z różnymi aspektami zarządzania przedsiebiorstwem i zasobami ludzkimi.
Projekt wspierany jest przez wielkich graczy niemieckiego rynku turystycznego, w tym przez Związek Niemieckich Menadżerów Turystyki, włączyły się w niego także firmy, stowarzyszenia i instytucje związane z turystyką biznesową. Wśród nich znalazły się m.in. Lufthansa, Lufthansa City Center, Niemieckie Koleje (DB Vertrieb GmbH), AirPlus, SAP AG, American Express Business Travel, German Convention Bureau oraz wiele innych. W studiach udział wziąć mogą absolwenci innych kierunków zakończonych tytułem magistra lub licencjata. Dzięki specjalnym regulacjom wprowadzonym przez land Nadrenia-Palatynat do studiów dopuszczeni mogą zostać wyjątkowo dobrze wykwalifikowani pracownicy, nieposiadający odpowiedniego wykształcenia.
Ta sama uczelnia proponuje od semestru letniego 2011 nowy kierunek – zarządzanie w branży lotniczej (Bachalor of Arts in Aviation Management). Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i można połączyć je z cześcią praktyczną, realizowaną w formie praktyk w firmach współpracujących z uczelnią przy tym projekcie. Stundenci uczą się szeroko pojętego zarządzania w biznesie oraz uczestniczą w zajęciach sprofilowanych na branżę lotniczą. Wykładanymi przedmiotami są m.in.: wprowadzenie do zarządzania w turystyce i branży lotniczej, podstawy transportu lotniczego, zarządzanie podróżami oraz angielski w biznesie.
Część praktyczna zakłada przede wszystkim zdobycie doświadczenia w firmach lotniczych oraz pogłębienie zdobytej wiedzy teoretycznej. W projekcie realizowanym przez Fachhochschule Worms biorą udział takie firmy jak Aviareps, linie lotnicze Cirrus Airlines oraz Port Lotniczy Frankfurt Hahn. Już trzyletnie studia przygotowują kursantów do objęcia stanowisk na szczeblu specjalisty i menadżera w przedsiębiorstwach lotniczych, chętni mogą kontynuować naukę dalej na studiach magisterskich. Uzupełnieniem kierunku może być podjęcie nauki w szkole pilotażu, której ukończenie daje licencję pilota niezawodowego. 
Marzena German

2011-06-16 16:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter