Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Egipt, Turcja i Kanary w Katowicach najpopularniejszeLotnisko w Pyrzowicach podsumowało drugi miesiąc tego roku. Z regularnej i czarterowej siatki połączeń skorzystało 252 tys. pasażerów, czyli o 78,1 proc. więcej niż przed rokiem.

W ruchu czarterowym Katowice Airport obsłużył 58 tys. pasażerów, co stanowi wzrost rok do roku o 30,8 proc. Największym zainteresowaniem cieszyły się loty wakacyjne do Marsa Alam, Hurghady, Antalyi, Fuerteventury oraz na Gran Canarię.

Z kolei w ruchu regularnym dominowały Dortmund, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Eindhoven oraz Warszawa. Łącznie odprawionych zostało 191,7 tys. pasażerów, czyli niemal dwa razy tyle co rok wcześniej (98,1 proc.).

- Początek roku w Pyrzowicach można uznać za bardzo satysfakcjonujący. W lutym, podobnie jak w styczniu, zanotowaliśmy rekordowy wynik w segmencie przewozów realizowanych na zlecenie biur podróży. Do tej pory najlepszym drugim miesiącem roku w ruchu czarterowym był luty 2019, kiedy zanotowaliśmy prawie 48,5 tysiąca podróżnych. W minionym miesiącu wynik ten został poprawiony o prawie 10 tysięcy pasażerów – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego.

Prezes spodziewa się rekordowego sezonu wakacyjnego, a jeśli prognozy się sprawdzą, ten rok będzie pierwszym w historii, kiedy Pyrzowice obsłużą 5 mln pasażerów. Od stycznia do końca lutego 2023 roku w Pyrzowicach obsłużono 519 171 podróżnych, czyli o 236 864 więcej (+83,9%) niż podczas pierwszych dwóch miesięcy minionego roku. MG

2023-03-14 08:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter