Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
 
W Gdańsku wypoczywało w 2022 r.
3,7 miliona turystów

Gdańska Organizacja Turystyczna podała statystyki dotycząc turystów odwiedzających Gdańsk w 2022 r. Wynika z nich, że w ubiegłym roku do nadbałtyckiej metropolii przyjechało 3,7 mln turystów, o 200 tys. więcej niż w 2019 r. 2 mln turystów zatrzymało się w mieście na przynajmniej jedną noc.

81 proc. wszystkich gości odwiedzających Gdańsk to Polacy, 19 proc. - obcokrajowcy. Wśród turystów krajowych najwięcej było mieszkańców Pomorza (24 proc.), Mazowsza (12 proc.), woj. Kujawsko-pomorskiego (11 proc.) i warmińsko-mazurskiego (10 proc.), natomiast wśród obcokrajowców: Niemców (45 proc.), Skandynawów (30 proc.) i Brytyjczyków (8 proc.).

Najpopularniejszym środkiem transportu, jakim docierano do Gdańska był samochód. Turyści przyjeżdżali głównie po wypoczynek, odwiedziny bliskich i w sprawach biznesowych. Najchętniej zatrzymywali się w hotelach (24 proc.), w wynajętych mieszkaniach (15 proc.) i u rodziny/znajomych (16 proc.). Zwiedzali przede wszystkim: Westerplatte (27 proc.), park i katedrę w Oliwie oraz Ratusz. MO, foto Pixabay

2023-03-28 13:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter