Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Twój klient nie wie - EKUZ nie wystarczy

Z sondażu przeprowadzonego przez instytut IMAS International wynika, że aż 16 proc. turystów podróżujących do krajów unijnych uważa, że NFZ pokrywa w pełni koszty leczenia w razie wypadku.

Ubezpieczenie podróży zagranicznej kupują głównie osoby wyjeżdżające samodzielnie. Robi to jednak tylko 57 proc. z nich. Spośród osób jadących na wyjazd zorganizowany dodatkowe ubezpieczenie wykupuje 18 proc. Powodem niekupowania ubezpieczenia jest przekonanie, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wystarczy do uzyskania odpowiedniego leczenia w krajach Unii. Ok. 1/3 wyjeżdżających do krajów UE w ogóle nie zna EKUZ, a co piątemu Polakowi trzeba przypomnieć, czym ona jest, by prawidłowo ją skojarzył. Większość osób, które znają kartę, nigdy nie interesowały się nią bliżej, a tylko 12 proc. sprawdzało jej zakres.
– Świadomość wagi ubezpieczania się w Polsce rośnie wraz ze wzrostem zamożności, ale bardzo powoli. Należy pamiętać, że mamy za sobą 50 lat, kiedy państwo się nami zajmowało i ubezpieczenie było traktowane jako kolejny „podatek”. I to w mentalności Polaków pozostało – mówi Wojciech Matuszko, dyrektor departamentu sprzedaży i marketingu w OST Gromada. Zdaniem Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, dużą rolę w edukacji turystów w zakresie ubezpieczeń odgrywają – a w każdym razie powinny – biura podróży. Warto im uświadamiać zwłaszcza ograniczenia w pokryciu kosztów leczenia przez NFZ oraz zakresu działania EKUZ. JM

2011-07-21 16:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter