Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Bali wprowadza podatek turystyczny. Od lutegoBali, po przerwie wywołanej pandemią, znów cierpi z powodu overtourismu. Czy problem rozwiąże nowy podatek, który rząd chce zbierać od turystów? Na razie wiadomo, że wejdzie on w życie w najbliższe walentynki.

Obecnie podróżni kupują przy wjeździe wizę, która jest ważna przez 30 dni i kosztuje około 30 euro (500 tys. rupii). Od połowy lutego będą musieli zapłacić kolejne 9 euro z tytułu nowego podatku. Uiścić będzie go musiał każdy, nawet dzieci. Jeśli w trakcie wycieczki turysta będzie chciał odwiedzić jedną z sąsiadujących wysp, a potem wrócić na Bali, znów będzie musiał wydać 9 euro, pisze niemiecka gazeta „Die Zeit” na swoim portalu. Nieco inaczej będzie przy krótkich wypadach na trzy małe wysepki należące do prowincji Bali (Nusa Penida, Nusa Lembongan i Nusa Ceningan).

Dla podróżnych nowe zasady oznaczają nie tylko dodatkowe wydatki, ale również długie oczekiwanie na lotnisku. Już teraz trzeba sporo odstać, by wykupić wizę. To dlatego pasażerów obsługiwać będzie 20 urzędników, a płatności przyjmować będą także kartami kredytowymi. MG

2023-10-17 07:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter