Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Klienci latają do Turcji, a to wymusza obniżenie cenW tym roku Turcja była jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Jeśliby zliczyć wszystkie miejsca w samolotach, jakie były dostępne w trzecim kwartale tego roku, okazałoby się, że było ich o 17 procent więcej niż przed rokiem.

Choć odłożony popyt, z którym mieliśmy do czynienia po pandemii, może słabnąć, zainteresowanie Turcją utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, twierdzi prezes Pegasus Airlines Güliz Öztürk. Jednocześnie menedżer przyznaje, że choć popyt był wysoki, to jednak ceny biletów lotniczych spadły w porównaniu z zeszłym rokiem, donosi portal Skift. Ich poziom przypomina raczej ten z 2019 roku. Powód jest bardzo prosty – większa podaż. W sezonie letnim, na który przypada trzeci kwartał roku, miejsc w samolotach było o 17 proc. więcej niż przed rokiem, dla samego Stambułu zmiana na plus wyniosła 16 proc.

W pierwszej połowie roku do Turcji przyjechało o 7 proc. więcej gości niż przed pandemią, a w zeszłym roku kraj znalazł się na czwartym miejscu pod względem popularności według obliczeń Światowej Organizacji Turystyki. Wyprzedziły go Hiszpania, Francja i Stany Zjednoczone. MG

2023-10-17 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter