Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOTNISKA

Zimą z Rzeszowa do Mediolanu i EgiptuW zimowym rozkładzie lotów z lotniska Rzeszów-Jasionka pojawiły się dwie nowości – Mediolan i Marsa Alam. W sumie kierunków jest 13, w tym trzy czarterowe.

Zimą z Rzeszowa pasażerowie będą mogli polecieć zarówno na słoneczny wypoczynek do Egiptu, jak i do jednego z europejski miast. Nie zabraknie też połączeń krajowych. Do 30 marca 2024 roku, bo do tego dnia obowiązuje zimowy rozkład lotów, tygodniowo odbywać się będzie ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich. - Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Inauguracyjny rejs do Mediolanu odbył się 4 listopada – na tej trasie LOT-owskie embreary będą latać raz w tygodniu. Innym międzynarodowym lotniskiem obsługiwanym bezpośrednio z Jasionki jest Monachium, dokąd nadal kursować będą samoloty Lufthansy. Z kolei Wizz Air zaplanował na zimę dwa połączenia w tygodniu do Rzymu. To drugi z włoskich kierunków.
Spośród wszystkich 13 dostępnych tras sześć obsłuży Ryanair, który utrzymał dotychczasową ofertę do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina.

Oprócz rejsów regularnych port lotniczy Rzeszów-Jasionka we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów - Hurghady, Marsa Alam i Szarm el Szejk.

Od początku roku z lotniska z Jasionce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów, co już jest najlepszym wynikiem w historii portu. MG

2023-11-05 12:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter