Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Wenecja wprowadzi podatek turystyczny w kwietniu 2024 r. 

Władze Wenecji podały szczegóły dotyczące poboru podatku turystycznego, który ma być wprowadzony w 2024 r. Dla przypomnienia - dotyczyć będzie osób odwiedzających miasto w czasie kilkugodzinnych wycieczek. Osoby pozostające w Wenecji dłużej już uiszczają stosowną daninę.

Pomysł pobierania podatku od turystów jednodniowych pojawił się po raz pierwszy kilka lat temu. W ostatnich latach władze kilkakrotnie zmieniały datę jego implementacji (powołując się m.in. na względy logistyczne). Ostatecznie zdecydowały się na wprowadzenie daniny w 2024 r., „w okresie wiosennym”. Dziś wiadomo już, że podatek – w wysokości 5 euro - będzie pobierany od kwietnia do połowy lipca. Turyści planujący krótki wypad do Wenecji w przyszłym roku od 16 stycznia mogą uiścić podatek online. Otrzymają kod QR, który trzeba będzie podczas wizyty okazać do kontroli.

Z zapłaty podatku zwolnione są m.in. osoby do 14. roku życia, studiujący i pracujący w mieście. Danina wprowadzana jest na okres próbny, jeśli tym sposobem uda się poprawić przepływ turystów w mieście, zostanie wprowadzona na stałe. MO, foto Pixabay.com

2023-11-28 13:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter