Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Modlin coraz bliżej otwarcia

W czerwcu 2012 r. podwarszawskie lotnisko ma być gotowe na przyjęcie pasażerów. Początkowo będą to goście przyjeżdżający na Euro 2012, ale już na jesieni mają ruszyć regularne międzynarodowe i krajowe rejsy lotnicze.

Jak informują przedstawiciele lotniska, prace idą zgodnie z harmonogramem, a warta ponad 300 mln zł inwestycja powstaje bez opóźnień. Lotnisko w Modlinie powstaje z myślą o ruchu low costowym i czarterowym. W terminalu, w którym będzie można obsłużyć ok. 2 mln pasażerów, nie przewiduje stref dla VIP-ów. Do samolotów nie będzie wchodziło się przez rękawy, turystów albo dowiozą autobusy albo trzeba będzie do nich przejść samemu.
Do lotniska, które oddalone jest o 30-40 minut drogi z centrum Warszawy, można dojechać samochodem, autobusem lub koleją. Na razie pociąg zatrzymuje się na stacji Modlin oddalonej od portu o 4 km, w 2013 r. przewidziane jest uruchomienie stacji przy terminalu. Z dworca w Nowym Dworze Mazowieckim mają kursować shuttle busy, których godziny odjazdów zostaną skoordynowane z wylotami oraz przylotami. Koleje Mazowieckie ogłosiły rozkład jazdy, w którym założone zostało kursowanie pociągów lotniskowych na trasie Lotnisko Chopina – Lotnisko Modlin. Kolejną nowością mają być przejazdy między stacją Warszawa Gdańska a Modlinem. Uruchomienie połączeń planowane jest na 1 czerwca 2011 r. MG

2011-12-05 16:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter