Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego

»

Rajd zorganizowany w 150. rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego pokazał atrakcję szlaku.

Rajd charytatywny rozpoczął się w Sulejówku od sucharów Marszałka przygotowanych przez Cukiernię Babeczki. Na trakcie WGL uczestnicy mogli wzmocnić się Dębską Kawą Żołędziówką – w Gościńcu Goździejewskim, potem poznać tajemnice Zamku w Liwie, gdzie dyrektor muzeum opowiedział o eksponatach i odwiedzającej Zamek Żółtej Damie. Dalej przystanek w Węgrowie ze słynnym lustrem Twardowskiego, który wywoływał ducha ukochanej Barbary na życzenie króla Zygmunta. W Sokołowie Podlaskim na terenie Starej Cukrowni czekały na „rajdowców” zabytkowe auta. Każdy mógł zasiąść za kierownicą kultowego już „Malucha”. W Drohiczynie można było posmakować lokalnej kuchni w Restauracji Zamkowej i zwiedzić Muzeum Kajaków i Starych Motocykli. I tak aż do Wilna, gdzie uczestnicy rajdu dotarli 20 maja.

Kulminacyjnym punktem programu była wizyta na cmentarzu na Rossie, gdzie w 150. rocznicę urodzin Marszałka złożono znicze przy grobie „Matki i Syna”. W programie znalazło się także zwiedzanie starego miasta, Ostrej Bramy i pomnika Barbary Radziwiłłówny. A wszystko to przy dźwiękach muzyki Festiwalu Grajków Ulicznych. 

19 - 21 maja 2017, Rajd Charytatywny Szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego, Sulejówek-Wilno

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
»  21.09.2017 – KONFERENCJA 
Światowy Dzień Turystyki, konferencja "Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju", Cieszyn, organizator: MSiT, POT, Urząd Miejski w Cieszynie, www.pot.gov.pl

»
 25-26.09.2017 – SEJMIK
XI Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego,
Łochów, organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, MROT, Powiat węgrowski, www.mazovia.pl
» 28.09.2017 – WYDARZENIE
Korowód modernizmu,
Warszawa, organizator: Biuro Promocji Miasta Wiednia/WienTourism, austria.info
Sylwetka

»» Małgorzata Matląg, właścicielka biura Savoy Tours »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter