Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

VAT w turystyce jednak po staremu

Zmiany idą po myśli polskiej branży VAT w turystyce jednak po staremu. Nowelizacja dyrektywy 112 w proponowanym zakresie pozwoli na stosowanie w Polsce i ośmiu innych krajach Unii Europejskiej obecnie obowiązujących, korzystnych dla biur podróży, zasad opodatkowania usług turystycznych.

Pod koniec maja w Berlinie odbyło się posiedzenie komisji fiskalnej ECTAA. Przedmiotem obrad była problematyka zasad stosowania VAT w turystyce w krajach UE po 1 stycznia 2008 roku, tj. po wejściu w życie zasady, że miejscem świadczenia usług w większości przypadków jest siedziba ich odbiorcy, oraz wypracowanie stanowiska w sprawie projektu nowelizacji dyrektywy 112/2008 UE przygotowanego przez organy Unii. Komisja jednogłośnie opowiedziała się za niezwłoczną nowelizacją tej dotyczącej VAT dyrektywy oraz za kierunkami proponowanych zmian, zgłaszając jednak kilka poprawek do przedłożonego projektu. Zarówno sama nowelizacja, jak i jej kierunki są między innymi następstwem propozycji zgłoszonej przed około trzema laty przez PIT, a następnie popartej przez ECTAA.

Równolegle z uzgodnieniami na forum europejskiego samorządu turystycznego, jakim jest ECTAA, także przedstawiciele polskiego rządu uczestniczą w posiedzeniach gremiów zajmujących się nowelizacją dyrektywy 112/2008. Są przesłanki by sądzić, że nie ma zasadniczych różnic pomiędzy poglądami prezentowanymi w tej sprawie przez przedstawicieli polskiego rządu i przedstawicieli polskiego samorządu turystycznego. SP

2010-06-23 10:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»




»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter