Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Lotnisko Warszawa-Radom może zacząć działaćZakończył się proces certyfikacji lotniska w Radomiu. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat lotniska użytku publicznego na bazie przepisów europejskich. Dokument obowiązuje na czas nieokreślony.

Przyznanie certyfikatu unijnego to potwierdzenie, że Lotnisko Warszawa-Radom spełnia wszystkie wymagania prawa unijnego pod względem infrastruktury, wyposażenia, kadry oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa. Proces jego uzyskiwania składa się z kilku etapów kontroli, a ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia oraz uwarunkowania operacyjne i finansowe lotniska certyfikacja była rozłożona w czasie. Informacje o przyznaniu dokumentu i niezbędne dane operacyjne zostaną teraz opublikowane w systemie międzynarodowej informacji lotniczej – AIP (Aeronautical Information Publication). Dzieje się to za pośrednictwem tzw. zmiany AIRAC (Aeronautical Information Regulation And Control). Termin cyklu AIRAC, który umożliwi rozpoczęcie wykonywania cywilnych operacji lotniczych na Lotnisku Warszawa-Radom to 20 kwietnia 2023. Jak mówi Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, pierwsi pasażerowie skorzystają z lotniska już w majówkę.

Z Lotniska Warszawa-Radom oferowane będą połączenia do pięciu kierunków regularnych, które będą wykonywane przez LOT: Kopenhaga, Paryż, Preweza, Rzym, Tirana. Dodatkowo radomski port zaoferuje siedem kierunków czarterowych, takich jak: Antalya, Burgas, Dżerba, Monastyr, Palma de Mallorca, Taba, Warna. Z Lotniska Warszawa-Radom będą operowały biura podróży Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, GTS Poland, Itaka, Nekera, Rego-Bis, Sun&Fun i TUI. MG

2023-03-01 14:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter