Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNKI

Thomas Cook znów na sprzedażChiński konglomerat turystyczny Fosun planuje sprzedać markę Thomas Cook, pod którą obecnie prowadzi w Wielkiej Brytanii internetowe biuro podróży. Jej właścicielem został trzy lata temu, odkupując ją od Grupy Thomas Cook.

Telewizja Sky News podaje na swojej stronie internetowej, że Fosun Tourism Group prowadzi wstępne rozmowy z wieloma potencjalnymi nabywcami internetowego biura podróży Thomas Cook. Inna opcja zakłada sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji poprzez pozyskanie kapitału od zewnętrznego inwestora. Fosun myśli także o sprzedaży sieci luksusowych kurortów turystycznych Club Med. Na tym ostatnim projektem konglomerat pracuje od miesięcy. W ten sposób chce zmniejszyć swoje długi.

Fosun kupił markę Thomasa Cooka i inne aktywa własności intelektualnej za 11 mln funtów. Firma była już wcześniej jednym z inwestorów tego koncernu turystycznego, który od miesięcy walczył o przetrwanie, ale ostatecznie upadł we wrześniu 2019 roku.

W swoim rocznym raporcie finansowym Fosun Tourism Group podał, że liczba rezerwacji w Thomasie Cooku wzrosła o 340 proc. rok do roku, co odpowiada 80 tys. wyjazdów. MG

2023-03-06 06:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter