Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Niemiecki Alltours notuje wzrosty i liczy na kolejneW bieżącym sezonie zimowym Alltour, jeden z pięciu najważniejszych niemieckich touroperatorów, spodziewa się 20-proc. wzrostów w porównaniu z poprzednim rokiem. Lato ma być natomiast lepsze o 30 proc.

Dyrektor marketingu i sprzedaży dr Georg Welbers mówił na konferencji prasowej zorganizowanej na targach w Berlinie, że wskaźniki sprzedażowe są znacznie wyższe niż w sezonie 2018/19. Zysk firmy przed opodatkowaniem (Ebitda) wyniósł w ubiegłym roku 61,3 mln euro, a z biurem podróżowało około 2 mln gości.

Willi Verhuven, właściciel Alltoursu, mówi, że informacje o wzroście cen rzędu 30-40 proc. są przesadzone. Chociaż podróże do dalekich krajów stały się znacznie droższe ze względu na znacznie wyższe ceny paliwa i słabe euro, klasyczne kierunki podróży zorganizowanych utrzymały się w obecnych stopach inflacji na poziomie około 10 proc. W przypadku wcześniejszych rezerwacji na wakacje z własnym dojazdem ceny pozostały nawet na tym samym poziomie, choć Alltours spodziewa się wzrostu o 2,5 proc.

Welbers w odniesieniu do sezonu letniego mówi o „boomie rezerwacyjnym”. W związku z tym zamówiono 25 dodatkowych lotów na podróże w czasie Wielkanocy. Dyrektor twierdzi, że w przypadku Majorki, Wysp Kanaryjskich i Grecji wzrosty wynoszą 30 proc., a dla Egiptu i Turcji nawet o 50 proc. MG

2023-03-07 16:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter