Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA PRZYJAZDOWA
 
Młodzi Izraelczycy znów przyjadą do Polski na wycieczki edukacyjne

Po trwających 1,5 roku negocjacjach między rządem Polski i Izraela kraje osiągnęły porozumienie w sprawie organizacji wycieczek edukacyjnych młodzieży izraelskiej do Polski. Strony ustaliły, że młodzi Izraelczycy będą znów przyjeżdżać do naszego kraju, choć na innych zasadach niż wcześniej. Poinformowali o tym ministrowie spraw zewnętrznych obydwu krajów: Zbigniew Rau i Eli Cohen, podczas spotkania 22 marca br.

Najważniejszą zmianą jest odejście od zasady ochraniania wycieczek przez wyposażonych w broń palną agentów izraelskich. Odtąd agenci będą mogli towarzyszyć młodzieży tylko po uzyskaniu zgody strony polskiej. Nowością ma być także rozszerzenie programów wizyt izraelskich uczniów o miejsca ważne dla kultury i historii Polski oraz spotkania z młodzieżą polską. Dotychczas uczniowie z Izraela odwiedzali jedynie miejsca pamięci związanych z Holocaustem.

Strona izraelska organizowała wyjazdy edukacyjne młodzieży do Polski od kilku dekad. Rocznie uczestniczyło w nich ok. 40 tys. uczniów. W czasie pandemii organizacja wycieczek została zawieszona. Kiedy po jej zakończeniu przystąpiono do rozmów o powrocie wycieczek, strona polska zaproponowała zmianę zasad ich organizacji, zwłaszcza odejście od rygorystycznych środków ochrony. Na to nie chciała się zgodzić strona izraelska. Mówi się też, że na decyzję izraelskich władz wpływ miało pogorszenie relacji dyplomatycznych między krajami. MO, foto Gazetaprawna.pl

 

2023-03-23 15:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter