Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Enter Air - ponad 200 milionów zysku2,26 mld zł przychodów i 225,6 mln zł zysku operacyjnego to wyniki za zeszły rok, jakie osiągnął Enter Air. 2022 rok był okresem wychodzenia z kryzysu pandemicznego.

W czasie pandemii zamiast ograniczać operacje, oddawać samoloty i zwalniać ludzi, Enter Air prowadził nabory i powiększał flotę. - Dzięki temu od początku 2022 roku byliśmy gotowi do pracy na zwiększonych obrotach – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air. Jak dodaje, Enter Air był jedną z niewielu linii w Europie, która dokonała restrukturyzacji kosztów stałych takich jak koszty jednostkowe floty, dzięki czemu zyskał przewagę kosztową, był też w pełni gotowy do kolejnego sezonu pod względem załogowym i sprzętowym. To pozwoliło odpowiedzieć na zwiększony popyt rynku w 2022 roku. W porównaniu z 2021 rokiem liczba operacji lotniczych wzrosła dwukrotnie, a wobec 2019 roku przychody zwiększyły się o 40 proc.

W lutym 2022 roku wybuchła wojna w Ukrainie, wywołując kolejny światowy kryzys. Ceny paliw wzrosły prawie dwukrotnie, podrożały też waluty. Czynniki te nie dotykają bezpośrednio naszej Grupy, ale zakładaliśmy, że mogą wpłynąć na spadek popytu. Pogorszenie sytuacji gospodarczej sprawia, że część zagranicznych klientów szuka tańszych usług, co może pozwolić nam na szersze wejście na bogate rynki, które do tej pory były dla nas hermetyczne. Już dziś notujemy silny popyt ze strony klientów na nowych rynkach zagranicznych – mówi Grzegorz Polaniecki.

W wysokim sezonie przewoźnik zamierza korzystać z 32 samolotów wliczając 3 dodatkowe maszyny wynajęte na zasadach wet-lease. Przed rokiem miał ich łącznie 27. MG

2023-04-28 08:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter