Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Europejska turystyka nadal koncentruje się na wakacjachSierpień, a potem lipiec to najczęściej wybierane miesiące na letni wypoczynek, wynika z danych Eurostatu. Wówczas na południu Europy jest najbardziej tłoczno. Dane pokazują też, że w okresie letnim turyści w odwiedzanych miejscach pozostają dłużej.

Sezonowość nadal jest problemem regionów turystycznych w Europie, wynika z danych Eurostatu. Jak pokazują dane, w zeszłym roku najbardziej zajętym miesiącem był sierpień – to właśnie na ten okres przypadło najwięcej noclegów – 18 proc. (478 mln). Na drugim miejscu znalazł się lipiec z udziałem na poziomie 16 proc. (440 mln). Najmniej osób w podróż połączoną z noclegiem wybrało się w styczniu (3 proc., 89 mln), drugi od końca był luty (4 proc., 11 mln).

Urząd przyjrzał się też statystykom przyjazdowym – najwięcej było ich również w lipcu i w sierpniu (po 14 proc., odpowiednio 127 i 128 mln). Co ciekawe szczyt liczby spędzonych nocy jest wyraźniejszy niż szczyt przyjazdów, co sugeruje, że podróżni wyjeżdżają w tym okresie na dłużej.

W zeszłym roku wzorzec sezonowości był najbardziej wyraźny w Chorwacji (59 proc. noclegów w lipcu i sierpniu), Bułgarii (48 proc.) oraz w Grecji (43 proc.). Najmniej odczuwały ją natomiast Malta i Finlandia (po 25 proc.) oraz Niemcy (26 proc.). W Polsce było to ok. 30 proc. – dla porównania, średnia dla UE wynosi 34 proc. MG

2023-05-30 06:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter