Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOTNISKA

PPL wdrażają na Lotnisku Chopina system antydronowy

Od czerwca na Chopinie będzie działał system wykrywający drony na terenie portu oraz w jego bezpośrednim otoczeniu. Niedawno na stołecznym lotnisku doszło do niebezpiecznego zdarzenia – dron znalazł się zbyt blisko lądującego samolotu.

PPL po przeprowadzeniu analiz oferty systemów antydronowych zdecydował się na podjęcie współpracy z polską firmą Advanced Protection Systems S.A. (APS). Aktualnie dostarcza ona rozwiązania dla Sił Zbrojnych RP, w tym system o nazwie SKYctrl. Jest to jedyny system na świecie, który przeprowadza detekcję bezzałogowych statków powietrznych (BSP) jednocześnie za pomocą sensora radarowego 3D MIMO, akustycznego, wizyjnego i radiowego. Rozwiązanie umożliwia skuteczne wykrywanie i neutralizację wszystkich obiektów typu LSS (Low – Slow – Small), czyli dronów komercyjnych, profesjonalnych i przemysłowych. SKYctrl funkcjonuje całą dobę i w każdych warunkach pogodowych. 

Systemy antydronowe APS rozpoznają, czy zbliżający się obiekt jest samolotem, ptakiem czy dronem. Oprogramowanie umożliwia też wprowadzenie drona na tzw. białą listę, która obejmuje urządzenia posiadające zezwolenia na wykonywanie lotów w określonej strefie. System zaopatrzony jest w tzw. jammer, czyli rozwiązanie do neutralizacji bezzałogowego statku powietrznego. Urządzenie APS będzie działać na Lotnisku Chopina od czerwca. MG

2023-05-30 21:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter