Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOTNISKA

Przy lotnisku w Katowicach powstaje 757 miejsc parkingowychGórnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach, rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji – nowego parkingu na 757 samochodów. Projekt wystartował w maju, a zakończy się w czerwcu przyszłego roku.

Inwestycja powstaje przy nowym rondzie, które powstało w ramach budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej 913 z linią kolejową nr 182. Na powierzchni 2,6 ha powstanie 757 miejsc postojowych. Parking będzie w całości oświetlony, monitorowany i wyposażony w nowoczesny system parkingowy zintegrowany z panelem sprzedażowym dostępnym na stronie internetowej portu. Klienci z niego korzystający będą mogli bezpłatnie przejechać do terminali pasażerskich – transport będzie realizowany busami z napędem elektrycznym.

Nowa infrastruktura spełniać będzie najwyższe standardy związane z ochroną środowiska. Zamontowane urządzenia umożliwią retencjonowanie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, oczyszczanie wód opadowych i roztopowych. Wartość inwestycji to ok. 15 mln zł brutto.

Aktualnie w Katowice Airport dostępnych jest około 5 tys. miejsc parkingowych, w tym ponad 2 tys. na parkingu P1, który znajduje się przed terminalami pasażerskimi. Pozostałe miejsca znajdują się na terenie parkingu P2, z którego najczęściej korzystają podróżujący czarterami.

W najbliższych latach GTL SA przeprowadzi szereg inwestycji, których celem będzie podniesienie standardu infrastruktury z której korzystają pasażerowie, m.in. stopniowo likwidowany będzie parking P2, który zostanie zastąpiony nową infrastrukturą parkingową, w tym parkingiem wielopoziomowym.

- Nowa infrastruktura pozwoli nam również zwiększyć przychody z usług pozalotniskowych, a jest to jeden z naszych celów na najbliższe lata. W tym roku zaprezentujemy kompleksowy plan rozbudowy parkingów oraz przebudowy układu drogowego wraz z koncepcją nowego głównego terminalu pasażerskiego – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. MG

2023-06-06 15:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter