Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Travel hackerzy znalezieniKiwi.com wybrał World Travel Hackerów, czyli osoby, które z wybranym przez siebie kompanem przez 4 tygodnie wakacji będą podróżować po świecie. Na ogłoszenie firmy odpowiedziało 1200 kandydatów – z Polski najwięcej było zgłoszeń od mieszkańców Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy.

World Travel Hacker to praca na wakacje w Kiwi.com, która ma polegać na podróżowaniu po świecie i relacjonowaniu przebiegu wyjazdów. Dwuosobowa drużyna otrzymuje na ten cel 10 tys. euro.

Kandydatów było około 1200, w tym około 900 z Europy, z 73 państw i 475 miast i miasteczek. Polska była drugim najpopularniejszym krajem tuż po Wielkiej Brytanii, z którego napłynęło najwięcej zgłoszeń. Spośród nadesłanych aplikacji wyłoniono 7 duetów: z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Grecji i Wielkiej Brytanii. Z Polski w rolę World Travel Hackera wcieli się 25-letni Cezary, mówiący w 8 językach! To podróżnik, który dzieli się w sieci poradami dotyczącymi taniego zwiedzania świata.

W ciągu czterech tygodni zwycięska siódemka i ich towarzysze zmierzą się z zadaniami i wyzwaniami przygotowanymi przez Kiwi.com we współpracy z Visa. Pracownicy będą potrzebować umiejętności filmowania, fotografowania oraz dokumentowania i relacjonowania swoich przygód oraz najlepszych travel hacków w mediach społecznościowych. Wszystko, co uda im się zaoszczędzić z otrzymanego budżetu po ukończeniu wszystkich wyzwań, trafi do ich kieszeni. 

Jak podaje Kiwi.com aplikanci do udziału najczęściej chcieli zaprosić najlepszego przyjaciela - aż 64 proc., co piąty kandydat chłopaka/dziewczynę, a 12 proc. w tej roli widziało swoje rodzeństwo. Jedna z wyłonionych kandydatek, z Czech, udział w projekcie zaoferowała swojej mamie. 

Wyłonieni kandydaci będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, takim jak podróżowanie w oparciu o rezerwację kilku najtańszych lotów do dowolnego miejsca znalezionego w aplikacji Kiwi.com, znalezienie planu podróży z 24-godzinnym postojem w przypadkowym/dowolnym mieście i udział w jak największej liczbie lokalnych atrakcji, czy podróżowanie przez wiele dni jedynie z bagażem podręcznym.

Łączenie pracy z podróżami to trend, który szybko zyskał na popularności. Ankieta konsumencka przeprowadzona w krajach Europie Środkowej, w tym w Polsce,  na zlecenie Kiwi.com wykazała, że dwóch na trzech respondentów uważa, że jednoczesne podróżowanie i praca miałyby pozytywny wpływ na ich zdrowie psychiczne. 38,6 proc. stwierdziło, że odkrywanie nowego miejsca pomaga im uwolnić się od stresu i sprawia, że są szczęśliwsi, co pozytywnie wpływa na ich pracę, a 30,3 proc. odpowiedziało, że podróżowanie otwiera nowe perspektywy, dostarcza bodźców i inspiracji do działania. MG

2023-06-28 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter