Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Chorwacja ma nową aplikację dla turystówZ danych z eVisitora wynika, że w pierwszej połowie 2023 roku odnotowano wzrost liczby turystów odwiedzających Chorwację o 16 proc. rok do roku. To oznacza, że gości było ponad 6,7 mln. Łącznie wykupili ponad 27,3 miliona noclegów, czyli o 10 proc. więcej niż przed rokiem i o 4 proc. wobec okresu przed pandemią.

Liderem była Istria (8,5 mln noclegów, wzrost o 7 proc. rok do roku), a na drugim miejscu znalazło się województwo splicko-dalmatyńskie z 4,7 mln noclegów (+11 proc.).

Chorwacki Bank Narodowy podaje, że przychody z zagranicznych turystów w pierwszym kwartale 2023 roku wynosiły 672 mln euro, co stanowi wzrost o 38 proc. (186 milionów euro) w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Jednym z celów ministerstwa jest rozwój turystyki całorocznej, a badania wskazują, że Chorwacja staje się coraz bardziej popularnym celem dla żeglarzy nie tylko w sezonie letnim. W tym kontekście, ministerstwo i sektor żeglarski skupiają się na zrównoważonym rozwoju, współpracy z lokalną społecznością oraz wprowadzaniu nowych inicjatyw i inwestycji w celu dalszego wzrostu tego sektora. W trakcie konferencji "Potencjał żeglarski w południowej Dalmacji" mającej miejsce 30 czerwca w Korčuli minister i przedstawiciele sektora turystycznego omawiali kluczowe trendy i perspektywy rozwoju turystyki żeglarskiej.

- Cieszymy się rekordową liczbą turystów w Chorwacji i chcemy zapewnić im niezapomniane doświadczenia. Dlatego wprowadzamy aplikację mobilną Explore Croatia, która umożliwi turystom jeszcze lepsze korzystanie z naszych atrakcji, odkrywanie ukrytych skarbów i tworzenie niezapomnianych wspomnień – komentuje najnowsze rozwiązanie dla turystów Małgorzata Kowalska, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Explore Croatia” to mobilna aplikacja zapewniająca użytkownikom spersonalizowane treści zgodnie z ich zainteresowaniami i aktualną lokalizacją. Aplikacja umożliwia planowanie wycieczek, tworzenie i udostępnianie cyfrowych pocztówek, a także poprzez różne gry i quizy odkrywania licznych interesujących faktów o Chorwacji i jej atrakcjach. Aplikacja jest dostępna na platformach iOS i Android. MG

2023-07-07 07:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter