Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Obcokrajowcy napędzają ruch turystyczny na Węgrzech

Péter Horváth, dyrektor generalny Węgierskiej Agencji Turystycznej, podsumował w wywiadzie z portalem vg.hu pierwsze 5 miesięcy tego roku w węgieskiej turystyce. Z rozmowy wynika, że ta polegała przede wszystkim na turystach zagranicznych. Statystyki na które powoływał się Horváth w rozmowie mówią o 12,2 mln noclegów wygenerowanych przez obcokrajowców od stycznia do maja 2023 r. To o 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Wśród obcokrajowców silnie odznaczyło się w tym czasie kilka rynków źródłowych: liczba turystów z Włoch była dwukrotnie wyższa niż w 2022 roku, liczba turystów z Izraela i Polski - o 50 proc. wyższa niż w 2022 r., a gości z Niemiec było o 1/3 większa.

Dla odmiany liczba noclegów udzielonych turystom krajowym wyniosła 6 mln, co oznacza 6-proc. spadek w porównaniu z pierwszymi pięcioma miesiącami 2022 r. 

Szef Węgierskiej Organizacji Turystycznej przewiduje, że w tym roku liczba turystów wzrośnie o 10 - 15 proc., do poziomu stanowiącego ok. 95 proc. ruchu turystycznego z 2019 r. MO, foto Pixabay

2023-07-07 17:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter