Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

DER Touristik: W przyszłym roku ceny jeszcze nie spadnąTakże w 2024 roku za wycieczki klienci będą musieli zapłacić sporo, twierdzi szef DER Touristik. Na razie spadku cen nie ma się co spodziewać, ale podróżnych to nie zraża. Nadal chętnie rezerwują wyjazdy, głównie do basenu Morza Śródziemnego.

Lionel Souque, prezes koncernu handlowo-turystycznego REWE, twierdzi w rozmowie z „Wirtschaftswoche”, że na razie nie ma co spodziewać się spadku cen wycieczek zagranicznych. Obecnie popyt jest wysoki, a DER Touristik notuje dwucyfrowe wzrosty zarówno wobec zeszłego jak i 2019 roku. Co więcej, klienci nadal szukają usług wyższej jakości – chętniej decydują się na obiekty o gwiazdkę lepsze, a przy wyborze pokoju na te z widokiem na morze.

Największym zainteresowaniem cieszą się kraje śródziemnomorskie – głównie Grecja, która wyprzedziła Hiszpanię. Nieco gorzej sprzedają się wycieczki do miast i podróże na Karaiby.

Koncern stawia na dalszy rozwój, który ma się realizować między innymi przez zakup hoteli. W zeszłym roku DER Touristik kupił markę Aldiana, teraz będzie ją powiększał. Pod koniec lipca otworzy się nowy Club Aldiana Side, w przyszłym roku w Egipcie. Niedawno firma przejęła też obiekt tej marki w Austrii. MG

2023-07-10 06:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter