Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Europejczycy na wakacje zostają w EuropieHiszpania, Francja i Włochy to najchętniej wybierane kierunki turystyczne przez Europejczyków planujących wyjazdy zagraniczne, wynika z badania Europejskiej Komisji Podróży.

Z 16 już fali badania „Monitoring Sentiment for Domestic and Intra-European Travel” prowadzonej co kwartał przez Europejską Komisję Podróży (ETC) wynika, że 69 proc. Europejczyków zamierza wyjechać w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Badanie prowadzone było w maju w Niemczech, Wlk. Brytanii, Francji, Holandii, Włoszech, Belgii, Szwajcarii, Hiszpanii, Polsce i Austrii.

Chociaż zainteresowanie kierunkami nad Morzem Śródziemnym spadło o 10 proc. rok do roku, to nadal najwięcej osób zamierza wybrać się do Hiszpanii (7,6 proc.), Francji (7,2 proc.), Włoch (7 proc.), Grecji (5,4 proc.) oraz do Chorwacji (4,6 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Niemcy, Portugalia, Czechy, Wielka Brytania i Austria.

W przypadku Polski widać 13-procentowy spadek zainteresowania wyjazdami, ale i tak znajdujemy się wśród pięciu rynku, z których w podróż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy planuje najwięcej osób – u nas ten odsetek wynosi 74,2 proc. Najczęściej pojedziemy się do Włoch (10 proc.), Chorwacji (9 proc.), Francji (6 proc.), Czech (6 proc.) i Hiszpanii (6 proc.). MG

2023-07-10 06:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter