Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Noclegi podrożały średnio o 8 procentZ danych systemu rezerwacyjnego Ratehawk wynika, że tego lata ceny zakwaterowania wzrosły średnio o 8 proc. rok do roku. Widać też większe zainteresowania dalekimi krajami, a także gotowość klientów do kupowania z większym wyprzedzeniem – średnio na 105 dni przed wyjazdem.

W tym roku klienci rezerwują wcześniej niż rok temu – przeciętnie na 105 dni przed rozpoczęciem podróży, co oznacza wzrost o 5 proc. rok do roku, pisze niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell.

Okazuje się, że Niemcy wydają przeciętnie na rezerwację hotelu 454 euro – przed rokiem było to 420 euro. Najdrożej jest w Szwajcarii (260 euro za noc), w Islandii (257 euro) i w Stanach Zjednoczonych (254 euro). Najmniej zapłacić trzeba za nocleg w Tajlandii (88 euro).

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Azji, Ameryki Północnej i RPA – tu wskaźniki są dwukrotnie wyższe niż przed rokiem. Znaczące wzrosty można zaobserwować również w przypadku Japonii i Chin. Ratehawk podaje, że 35 proc. wszystkich rezerwacji hotelowych przypada w tym roku na dalekie kraje – rok temu było to jeszcze 16 proc. MG

2023-07-11 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter