Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Niemcy już widzą efekty Mistrzostw Europy w piłce nożnej

40 proc. noclegów zarezerwowanych na czerwiec i lipiec w Niemczech to zamówienia pochodzące od obcokrajowców. To efekt Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które będą się w tych dwóch miesiącach odbywać u naszych zachodnich sąsiadów.

Firma analizująca rynek hotelarski SiteMinder twierdzi, że 40 proc. noclegów zarezerwowanych w niemieckich obiektach noclegowych w czerwcu i lipcu pochodzi od turystów z zagranicy. - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej są jednym z największych wydarzeń sportowych w Europie i to widać doskonale w naszych danych – mówi Clemens Fisch, dyrektor regionalny na Niemcy, Austrię i Szwajcarię w SiteMinder.

Analiza ujawnia, że największym rynkiem źródłowym w tym wypadku jest Wielka Brytania, na drugim miejscu znalazła się Holandia, a dalej Szwajcaria, Austria i Stany Zjednoczone. W związku ze szturmem turystów-kibiców z zagranicy średnia cena pobytu w czasie rozgrywek wzrosła o 11 proc. do 214 euro. Fani piłki nożnej swoje pobyty rezerwowali też z większym wyprzedzeniem niż to ma miejsce normalnie. MG

2024-06-06 08:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter