Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
Warmińsko-mazurskie stworzy szlak dworów bałtyckich

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego inauguruje projekt „Szlak dworów bałtyckich - budowanie europejskiego szlaku dworów bałtyckich“, przyznając pierwszą z czterech dotacji na jego realizację. Projekt zakłada opracowanie szlaku transgranicznego dziedzictwa kulturowego dworów i pałaców rozciągającego się na obszarze południowego Bałtyku (ma biec również przez Niemcy, Danię, Szwecję i Litwę). Realizacja zadania będzie finansowo wspierana z Programu Interreg South Baltic 2021-2027. Jednym z partnerów projektu jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, które podlega samorządowi województwa.

Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego informuje, że przyznana przez zarząd dotacja (w wysokości 15 tys. zł) to wymagana pierwsza część wkładu własnego, którą Centrum, przystępując do projektu, zadeklarowało na ten rok. W 2025 i 2026 r. dotacje wyniosą po 60 tys. zł, a w 2027 – 50 tys. W sumie wkład własny Centrum ma wynosić 20 proc. wartości projektu.   

W ramach projektu prowadzone mają być szkolenia, warsztaty, wyjazdy studyjne dla właścicieli lub operatorów dworów i pałaców. Planowane będą też eventy edukacyjne oraz plenery artystyczne dla młodzieży. MO, foto Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego

2024-06-07 09:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter