Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Lotnisko w Jasionce świętuje kolejny rekord

W maju podrzeszowskie lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów, co jest wynikiem o 19 procent lepszym od dotychczas najlepszego piątego miesiąca w historii. Od początku 2024 roku z portu skorzystało już ponad 366 tys. osób.

– Dziękuję naszym pasażerom za zaufanie i wybór oferty z siatki połączeń dostępnej na naszym lotnisku. Warto zauważyć, że oprócz lotów czarterowych, sprawdzają się też „letnie” kierunki regularne, jak Alicante czy Zadar, a Lufthansa - po uruchomieniu drugiego połączenia dziennie do Monachium - notuje świetne wyniki w Jasionce. To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W maju najwięcej osób (30 tys.) wsiadło do samolotów Ryanaira, następnie w czartery odlatujące do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą - prawie 8 tys., a Wizzairem - 3,7 tys. Najchętniej wybierane kierunki regularne to Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach - Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

– Kolejne rekordowe wyniki cieszą, ale są one wynikiem ciężkiej pracy zarządu oraz pracowników portu. Szczególnie w ostatnim okresie, kiedy lotnisko musi łączyć codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ogromnym ruchem towarowym, generowanym przez wojnę w Ukrainie – dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W czerwcu ruszyły już kolejne loty z Jasionki, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra), a lada dzień na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością. MG

2024-06-13 11:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter