Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Grecja wspiera ekoturystykę i pracowników branży

Premier Grecji Kiriakos Mitsotakis, zapowiedział, że rząd przedstawi wkrótce program wsparcia nakierowany na dekarbonizację i zrównoważony rozwój regionów położonych na wyspach. Chce też, by turystyka stała się miejscem rozwoju kariery dla pracowników i apeluje, by przedsiębiorcy ich godnie wynagradzali.

Szef greckiego rządu w czasie kongresu Konfederacji Przedsiębiorców Turystycznych SETE rozmawiał z jej szefem między innymi o zielonej transformacji i zrównoważonym rozwoju sektora. Zapowiedział też, że rząd wkrótce przedstawi założenia nowego funduszu nakierowanego na wsparcie procesu dekarbonizacji i zrównoważony rozwój na wyspach greckich. - Uruchomimy fundusz, na których zabezpieczyliśmy środki, by zapewnić przetrwanie naszych kierunków w zarządzaniu zasobami naturalnymi – mówi, cytowany przez grecki portal branży turystycznej GTP.

Mitsotakis podkreślał też, że jednym z priorytetów rządu jest inwestowanie w edukację branży. Chodzi też o to, by pokazać młodym, że sektor może być miejscem rozwoju kariery zawodowej a nie tylko „dostarczycielem” podstawowych usług. - Jeśli chcemy utrzymać naszą konkurencyjność w turystyce, musimy wspierać edukację na konkurencyjnym poziomie, by młodzi chcieli wykonywać ten zawód – tłumaczy. Premier zapowiedział też, że poziom składek odprowadzanych przez pracodawcę na rzecz pracownika będzie obniżony tak szybko, jak pozwoli na to sytuacja finansowa. Rząd chciałby przede wszystkim podniesienia poziomu płac. - Pracownicy turystyki powinni być dobrze wynagradzani i zadowoleni z warunków zatrudnienia – podsumowuje.

2024-06-17 09:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter